A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1425
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: 2Ton është një këngëtar, autor këngësh dhe producent shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vërtetë është Arton Avdyli dhe me muzikë ka filluar të merret që kur ishte fëmije. "2 Ton" nis si një projekt i përbashkët midis Arton Avdylit dhe Astrit Avdiut, por aktualisht "2Ton" është kthyer në një projekt solo i Arton Avdylit. Në Maj 2007, 2Ton merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Hau Lady". Në Nëntor 2007, 2Ton merr pjesë në Nota Fest 2007 me këngën "Ey Loqki", në bashkëpunim me Tuli G. Më datë 6 Shtator 2008, Big Bos...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Xhavit Avdylit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Vlersona (2009)


» Dërgo Një Këngë »

Sa Gabime
Urime
Melisa
Shume Telefona
Mercedes-BMW
1 Xhiro
Loqka Jem
One Night
Prej Asaj Nate
Mu Kujtove Dje

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (6)


Artistë Të Ngjashëm:

Lyric Master

Capital T

Majk

Gold AG

Elinel

Skivi

Ledri Vula

Cozman

Getinjo

D.U.D.A.


Tags: 2ton, 2 Ton, Arton Avdyli, Artoni N'beat

2Ton në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018