A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
2po2

Çka Ka Ftyra Jem ➡ Cos'ha La Mia Faccia?

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Ardit B.


Çka Ka Ftyra Jem

E kom pa nsyt e tu
ftyra jeme nuk tpelqen
Emri jem gjithat njejt
kur e nin kryt tdhem
Qfar menimi ki per mu
e kan thon syt e tu
don mem pa mu shtrit per toke,
don mem thy ,don mem rrxu.
Amo ëë ski me mrri asnihere asnihere
i kom bo be un nanes
ktynehere ktynehere
jo bre nan pasha ty
nuk pranoj me rrnu si qen
ko me mrri un qat sukses
qysh to veni qysh to reni
une hamall asnihere
pare hallall secilen here
jo nuk o ferr jo nuk o ferr
jeten e shtrejt zgjidhe merre.
ke pas qef ti mem pa fukara
deri sa tdes tash po des
kur pom sheh xhamin qel une nx5
ke pas qef ti mem pa tu e shtri doren
e tash fryma o ka tnxinet
kur per sheh rolex oren

I kom fjalt si tsulltanit
pshty nlul tballit
Car Llazarit e kom zanin
tinguj t arit puthma doren si tCezarit.

Qa ka ftyra jem
Qa ka qa ka ftyra jem (3X)
Analiz jetes tem so ka t lidhet as 1 sen
Qa ka ftyra jem
Qa ka qa ka ftyra jem (3x)
Analiz jetes tem so ka tlidhet as 1 sen

O ka tlidhet so ka tlidhet
kujt pi han mo per kto gjona
jon do plane jon do tema
jon do skema pak ma trona
jon do sene jon do ligje
jon do be nshpija tona
ke pas qef me kon ma i fort
tash pe din qe tqihet nona...qihet nona
pot kallxoj nuk osht loj
kjo far pune nuk tka ra
deri sot hala gjinja tshtin me vjell per hune
kthehem ntem cilen tem ?
te Cezari magjistari nuk tpelqen ty ftyra
jem hajt kallxom kujt pi han kvri.
Jo nuk m han jo nuk mhan
sot jom nRome neser nLA
kthehem nEvrop ikim nDubai
Biletat biznis anej e knej
Une pe di ke pas qef
mem pa mu me pranga ndur
e tash shpirti don met
lshu kur mi sheh pikturat nmur
ke endrru ti mem pa tu mshti
n'dhe tu mshti n'dhe
e tash zemra don met lshu kur
pom sheh pare tu njeh

I kom fjalt shpate tsulltanit
tpshtyj nlul tballit Car
Llazarit e kom zanin tinguj
t arit puthma doren si tCezarit

Refreni (3X)
Qa ka ftyra jem
Qa ka qa ka ftyra jem (3X)
Analiz jetes tem so ka t lidhet as 1 sen
Qa ka ftyra jem
Qa ka qa ka ftyra jem (3x)
Analiz jetes tem so ka tlidhet as


Cos'ha La Mia Faccia?

Ho notato nei tuoi occhi
che la mia faccia non ti piace
pure quando senti dire il mio nome
ti da mal di testa
e che pensiero hai per me
l'hanno detto i tuoi occhi
vuoi vedermi crollare vuoi vedermi morire
ma no non c'è la farai mai
non c'è la farai mai...

nell'antichità nell'antichità ho giruato alla mamma
"no mammma giuro su di te che non accetto vivere come un cane
avrò successo a qualsiasi costo"

volevi vedermi un povero fin che muorivo
ma adesso muori tu dall'invidia quando mi vedi
con il finestrino abbassato con me dentro sulla X5

volevi che tu mi vedessi faccendo l'elemosina ma adesso
ti si ferma il respiro quando mi vedi il Rolex al polso

ho le parole come del re
ti sputo in faccia
car llazarit ho la voce
del cantante baciami la mano come del Cezar

cos'ha la mia faccia
cos cos'ha la mia faccia
analizzii la mia vita e non ti si addice nemmeno una cosa
cos'ha la mia faccia
cos cos'ha la mia faccia
analizzii la mia vita e non ti si addice nemmeno una cosa

se ti si addice o non ti si addice
non frega a nessuno per ste cose
ci sono dei piani ci sono dei temi
ci sono dei schemi un po' più pesanti
ci sono delle cose ci sono delle leggi
ci sono dei giuramenti nelle nostre case(famiglie)

volevi essere il più forte
ma adesso ti si fotte la madre ti si fotte la madre...
ti dico che non è un gioco
in questo lavoro ancora non ti è capitato nessuno
che ti dica nulla ma la gente ti fa vomitare per il naso!
ritorniamo in tema
quale tema?
nell'tema del re
non ti piaccie la mia faccia
sa a chi frega qualcosa?
no non mi frega
no non mi frega
oggi sono a Roma domani a LA (Los Angeles)
ritorniamo in europa e torniamo di nuovo a Dubai
il biglietto Bussnies-Class

io so che volevi vedermi con le manette tra le mani
e adesso stai per morire quando vedi i miei quadri sui muri

tu volevi vedermi sotterrare sotterrare
ma adesso vuoi morire
quando mi vedi contar i soldi

ho le parole come del re
ti sputo in faccia
car llazarit ho la voce
del cantante baciami la mano come del Cezar

cos'ha la mia faccia
cos cos'ha la mia faccia
analizzii la mia vita e non ti si addice nemmeno una cosa
cos'ha la mia faccia
cos cos'ha la mia faccia
analizzii la mia vita e non ti si addice nemmeno una cosa

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018