A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: 403 është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupi 403 eshte pjese e gjenerates se Rockut Kosovar te viteve 80’, e cila njihet edhe si koha me e ndritur ne krijimtarine rock ne Kosove. Grupi 403 u formua në vitin 1981 nga Mentor Gjurgjiali (bas), Fatmir Zajmi (bateri) dhe Naim Osmani (kitarë). Bendit më vonë, pas kryerjes së shërbimit ushtarak, i bashkohet Hektor Gjurgjiali (vokal dhe kitarë), Arben Godanca (kitarë) dhe Veton Orana (sint). Aktualisht nga anetaret qe dikur formuar 403-shin, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Mentor Gjurgjiali

Ish-Anëtar i grupit

Neki Emra

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Gjurmët

Grupi Tonic

Humus

Jutbina

Elonida

Fisnikët

Qelbanix

Ngroba

Bon Bon Band

Votra


Tags: 403, Grupi 403

Krijo Një Kartolinë