A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Abdullah Konoshevci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 60 Vjeç
BIOGRAFIA: Abdullah Konoshevci është një shkrimtar i njohur. Abdullah Konushevci është shkrimtar i shquar shqiptar. Në Prishtinë mbaroi shkollimin fillor, të mesëm dhe të lartë. Studio letërsinë krahasimtare në "Universitetin e Zagrebit" dhe punoi mbi 20 vjet si gazetar në “Bota e Re” dhe “Rilindja”. Ka botuar me qindra artikuj dhe recensioni për letërsinë e shkruar dhe gojore, për gjuhën shqipe, si dhe ka përgatitur për shtyp (radhitje, faqosje) një numër të madh veprash e revistash letrare. Shumë poez...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Mehmet Bislimi

Pal Sokoli

Liri Loshi

Xhenc Bezhi

Avdush Canaj

Musa Jupolli

Tyran Prizren Spahiu

Sahit Shala

Mihal Gjergji

Brahim Avdyli


Tags: Abdulla Konushevci

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018