A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Action Bronson

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Action Bronson është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Action was born and raised in Flushing, Queens. Action Bronson is of Albanian descent. Before entering the rap scene he was a respected fire-flame gourmet chef in New York City, and frequently raps about food in his songs. He hosts his own online cooking show entitled "Action in the Kitchen". He has gained notoriety lyrically and stylistically resembling to rapper Ghostface Killah (whom he collaborated with, along with friend and fellow rapper Te...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

White Bronco (2018)

Blue Chips 7000 (2017)

Mr. Wonderful (2015)

Saab Stories Ep (2013)

Blue Chips 2 (2013)

Blue Chips (2012)

Rare Chandeliers (2012)

Dr. Lecter (2011)

Well-Done (2011)


» Dërgo Një Këngë »

The Symbol
Actin Crazy
Hot Shots Part Deux
Not Enough Words
Cirque Du Soleil
Baby Blue
White Bronco
Shiraz
Steve Wynn
Durag Vs Headband


Artistë Të Ngjashëm:

Unikkatil

D.U.D.A.

Getoar Selimi

BimBimma

Skivi

Ledri Vula

Genc Prelvukaj

Lyrical Son

Gold AG

Mc Kresha


Tags: Action Bronson, Arian Arslani

Action Bronson në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë