A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

E madhe kjo ditë
Sa mali me borë
Më e bukura ditë
E vendit tonë

Dy lule të kuqe
Do të qelin këtë ditë
Njëra thirret liri
Tjetra pavaresi

Në kalendarin tonë
Gjithmonë do jet e shënuar
17 shkurti
Si ditë e bekuar

- poezi nga Adea Kryeziu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018