A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Adelina Ismaili - Hej Kaqanik


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/11/2008

2008-11-07T04:05:33

Këngë e albumit:

"Diva (Feniks)"


Ushton gryka e kacanikut
moren zjarr tane gurret e malit
permbi callmat e anadolit
ndizen hutat e shqiptarit.

permbi callmat e anadolit
ndizen hutat e shqiptarit.

R:
Hej kacanik, o shkamb e gurre
vritesh e pritesh o per flamur
per flamurin e SKENDERIT
luftojne djemtë e idriz seferit

kurre nuk çarten kullat tona
vendit tone i dalim zot
digjen zhguna e xhubleta
du'rt i kena o me barot.

digjen zhguna e xhubleta
du'rt i kena o me barot.

R:
Hej kacanik, o shkamb e gurre
vritesh e pritesh o per flamur
per flamurin e SKENDERIT
luftojne djemtë e idriz seferit

turren trimat nga kabashi
nga lubizhda e stagova
therret me t'madhe dergut pasha :
ndihme sulltano se sot m'arova

therret me t'madhe dergut pasha :
ndihme sulltano se sot m'arova

R:
Hej kacanik, o shkamb e gurre
vritesh e pritesh o per flamur
per flamurin e SKENDERIT
luftojne djemtë e idriz seferit


Ky tekst u dërgua nga  ritA
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018