A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Adelina Ismaili - Bota Ndryshe (Mundus Eversus)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/11/2008

2008-11-08T02:33:46

Këngë e albumit:

"Diva (Feniks)"


Keshtu mund te quhet bota e kthyer mbrapsht.
e gjitha bota jon tash
qingji eshte qingj ,por barinjte mund te jene
ata qe nuk duan qe ta ruajne,qakalli lakmitar i rremben i shqyen
i semuri kerkon fuqi te i shendoshi,
i marri e quan te qmendurin te ditur,njeriu shihet veq si kundershtar i pabese,i mohohet falja dhe meshira e denje
kur kryen krim gjoja ka te drejte,
ai pra qe shpik aftesite e njerzve,qdo lloj krimi kryen dhe u quajka i mir.
nuk e kaloka jeten pa lavdi,
ai qe shet gruan ,bijte dhe bijat e tij,
burri qe e ndan gruan e vet te ndershme,
dhe per qdo lloj shpagimi mizor krenohet...

reff:
Deshirojme me mire per femijet tane
kush eshte kunder,nese zoti na perkrah
pershendetje sundimtar nga ata qe kane vdekur
te gjithe duan boten ndryshe.

Lirine dhe skllavin i ben hallka te djajve
dhe kete e shpall si paqe dhe si virgjereshat turke
qe humbin dyfish ne harem ,dhe trupin dhe shpirtin,
i gezohet madheshtise ,siq gezon i pasuri fodull
qe duke kapercyer varferine e sheh te pelqyer
te qenurit ne dukje i varfer,dhe e kerkon kete
si mendjemadhi gjoja perkorjen dhe perulsine
po keshtu gjoja futet ne qeten e te forteve,
ai qe per te ngacmuar forcat
e nje populli te dobet dhe pa shprese
i jep fitimtarit nje palme pleshtash
kjo eshte bota e kthyer mbrapsht...


Ky tekst u dërgua nga Dita & Lili
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018