A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Adelina Ismaili - Tribalb


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/11/2009

2009-11-07T11:42:48

Video Produksioni:

Dejan Milicevic

Këngë e albumit:

"Best Of Adelina Ismaili"

Pjesëmarrëse në

VFM 2010

Pjesëmarrëse në

Netët e Klipit Shqiptar 9

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2009


Po vin krushqit o rena rena
dil moj nan ee shtini mrena
shtini mrena naaan me pushuee
te kan ardhuun meem marr muuee.
e shtini mrena naaann me pushuuueee
te kan ardhun moj mem marr muuueee

ref:(2)
Ej vallah moj dera e shpiss
Sot kam lon dit e qiknis

na ka dal nusja ne valle me fustan me pika
na ka dal nusja ne valle me fustan me pika
ma e mira n'shoqe ma e mira n'qika
ma e mira n'shoqe ma e mira n'qika
luj nuse luj syni i keq mos t'paft
kush nuk thot mashalla
ati pika i raft
luj nuse luj syni i keq mos t'paft
kush nuk thot mashalla
ati pika i raft

jam e eger jam e bukur
lozonjare por si flutur
me shikim te djeg si prush ndaj
me thrrasin zinzilush
jam e eger jam e bukur
lozonjare por si flutur
me shikim te djeg si prush ndaj
me thrrasin zinzilush
Adelushe hajde hajde
mos me bej loj me kajde
Adelushe eja eja
se me dogje si rrufeja
Adelushe hajde hajde
mos me bej loj me kajde
Adelushe eja eja
se me dogje si rrufeja

hajde mrena mooojjj
me u knuueeeee
see kaa ardhhh mooojjjj
mem marr muueeeee..
heeeeeejjj


Ky tekst u dërgua nga Queen'tesa
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018