A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adem Ramadani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  599
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Adem Ramadani është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, ilahi dhe popullore dasmash. Ai ishte këngëtar mjaft i njohur nga Shkupi, i cili me disa prej albumeve te tija para disa vitesh ka korrur suksese te mëdha deri atë ditë kur ai vendosi te perqafoj fort Islamin dhe ne atë menyr te distancohet nga muzika duke filluar te kendoj Ilahi me përmbajtje Islame ne gjuhën Shqipe. Është i martuar dhe ka dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë. Pas shkollës fillore dhe të mesme, ai e përfundoi Fakultetin Pedagogjik. Muzika ishte pasion i tij q...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Faqja

Zyrtare

Profili

Google+

Shto profile

zyrtare

Me Fal Oj Nene (2016)

A Ka Taube Zot Per Mu (2013)

Së Bashku Për Ju (2012)

Kjo Dynja Si Bora Ne Diell (2011)

Fukaraja (2009)

Jetim Me Babe E Nane (2008)

Duaja E Nenes (2007)

Vjen Pranvera (2006)

Të Duhemi Për All-Llah (2005)

Aman Aman Medet (2004)


» Dërgo Një Këngë »

Mulla Jakupi
Allahu Ekber Kebira
Qabe Moj E Bukur Je
A Ka Taube Zot Per Mue
Pendimi
Shtrati Im Eshte Dheu
Kendo More Vëlla Kuran
Ti Je Feja E Vërtet
Ti O Muhamed


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Meda

Dr. Flori

Gazmend Rama (Gazi)

Olen Cesari

Mentor Kurtishi

Mentor Xhemali

Florian Beqiri

Korab Shaqiri

BimBimma

Gena


Tags: Adem Ramadani, Ilahi, Ademramadani, Adem Ramadoni, Adem.Ramadani

Adem Ramadani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018