A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Nerxhivane


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2002

2002-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Mimoza"


E madhe eshte bota
e ka vajze shume (2)
veq vajzat shqiptare
i kan syt e shkrum (2)

Ne kta sy kam ra n'dashni
rahat sun po bahem
po to sun po rri (2)

Aman aman oj Nerxhivane
aman aman oj Nerxhivane (2)
prangat mi ke vu n'dur e n'kame
prangat mi ke vu n'dur e n'kame (2)

Nuk di a m'ke ba magjie
nuk di a m'ke ba magjie
qe m'bane per veti me sye
qe m'bane per veti me sye

N'ty kam l'qu shume zemer
e n'dashni kam ra (2)
nuk di a gaboj
a po baj gjynah (2)

Ket gjhynah zoti e fale
se te du pa hile
e ty kam me t'marre (2)

Aman aman oj Nerxhivane
aman aman oj Nerxhivane (2)
prangat mi ke vu n'dur e n'kame
prangat mi ke vu n'dur e n'kame (2)

Nuk di a m'ke ba magjie
nuk di a m'ke ma magjie(2)
qe m'bane per veti me sye
qe m'bane per veti me sye (2).


Ky tekst u dërgua nga  bzzzz
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018