A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Adem Ramadani - Shtrati Im Eshte Dheu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Duaja E Nenes"


Më hidhni dhe mbi trupin tim
ngase tjeter tesh nuk kam
prej sot e ndrrova un shtratin tim
tash banor i varrit jam
errsirë çdo anë frik e trishtim
shpirtin tim tash e kaploj
dhe çdo rreze drite u nderpre
çdo gje mbaroj (2x)

ku mbeti nena dhe dashnia e saj ,
a thua u treet..(3x)
ku mbet familja dhe femit e mi?
si me lan vet (3x)
ku mbeten shoket e vllazeris me sjan me mu
ku mbeti grumbulli pasuris që kam fitu..
asgje nuk mora te gjitha i lash dheu më ka mbulu

refreni

Me hidhni dhe mbi trupin tim
ngase tjeter tesh nuk kam
prej sot e ndrrova un shtratin tim
tash banor i varrit jam
errsir cdo ane frik e trishtim
shpirtin tim tash e kaploj
dhe cdo rreze drite u nderpre
cdo gje mbaroj

Cfar ka kjo zemer qe me nuk rre
pse me spunon..(3x)
nuk leviz dora slevizin syt ,
me pergjithmon (3x)...
Ku esht shenderritja e trupit tim plot gjalleri
ku mbet deshira per jet te gjat plot harmoni..
e tere gjithesia mu be e ngusht o shokt e mi

Te Ti u ktheva o Allah me meshiro
falja gjunahet robit Tend
dhe e shpeto
shpresa e fundit o Zoti im
tek Ti me mbeti
ma shendero mua varrin tim bahçe Xheneti (5x)


Ky tekst u dërgua nga Blero
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018