A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Rruga E Gurbetit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/10/2010

2010-10-21T12:28:02

Këngë e albumit:

"Nkapixhik Dola Met Pa"


Jalla bana paj ne kame u qova
qosh e m'qosh dynjan e kerkova
aj si Shqiptart e kan zakon
ne GURBET paj ymrin me lan (2)

Shkova ne Gjermani
edhe n'Zvicer n'Suedi
n'Amerike n'Australi
po pre vize pre Brazili

Paj n'gjita shtetet
hajde une shkova
ne q'do qosh
Shqiptaret i takova

Gjuhet e botes
mei msu tentova
per veq Shqipes
asnja sun e msova (2)

Shkova larg ne Angli
N'Danimark dha Suladi
kur shkova n'Itali
dola n'zeze neper Shqipni

Ne gurbet u knaqem tuj kcye
pare boll mercedeza t'zie )2)


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018