A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Adem Ramadani - Baba Zemren E Ka Qel


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2003

2003-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Luj Me Qef"


Hajli koft o na rrehi teli
na ka ardh o ni rreze dielli

Kshyrne kshyrne na qysh e kallim
çfardo nuse na nuk marim [2x]

Baba zemren e ka çel
qysh ke dimer na u'bo ver'
sonte kanga let jap rit
gjer sa t'çel e lumja dite [2x]

Nalni defat lumja nana
knojne nusen me dy zana

O moj nuse moj lul' me rrema
kah po t'shoh po na knaqet zemra [2x]

Baba zemren e ka çel
qysh ke dimer na u'bo ver'
sonte kanga let jap rit
gjer sa t'çel e lumja dite [2x]

O moj nuse moj lul' bajrake
hiqe pak o moj at duvake

Shum e mir aj paske qellue
s'koka dasht hiq moj me'u shminkue

Baba zemren e ka çel
qysh ke dimer na u'bo ver'
sonte kanga let jap rit
gjer sa t'çel e lumja dite [2x]


Ky tekst u dërgua nga  bzzzz
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018