A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Adem Ramadani - Te Bunari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/02/2008

2008-02-11T20:04:25

Këngë e albumit:

"Nkapixhik Dola Met Pa"


Te bunari madh, nder çatije
kishe dal, jalla me mbush uje,
veq per sher une te pash tye
kokerr menje s'me mbet n'krye[2x]

Midis shkallve mu nda fryma,
bukurin moj kur ta pash!
Tu afrova si vetima,
nji fjal zemres ty ta lash[2x]

Muhabet jom qel me tye
me mush uj une krejt harrova,
tuj ti kshyr dy syt e zije
prej habis desh u coptova [2x]

Midis shkallve mu nda fryma,
bukurin moj kur ta pash!
Tu afrova si vetima,
nji fjal zemres ty ta lash[2x]


Ky tekst u dërgua nga  SHEKI
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018