A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Aman Aman Me Det


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2004

2004-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kolazh 2005 Vol.2"

Këngë e albumit:

"Aman Aman Medet"


(Strofa 1)
Po jau knoj a ni kange n´ujdi
per Shqiptaret hajde gurbetli
se ktu te na jeta shum e fshtir
aa shkum n´evrop per me gjet ma mire

se ktu te na jeta shum e fshtir
aa shkum n´evrop per me gjet ma mire

(Refreni)
Aman aman medet
qysh e lypa e kam gjet
m´shkun paret per mi bank
mi nreq letrat me gjermank (2)

(Strofa 2)
Qikjo punë valla u ba gat
tuj ba fjale aj me avokat
ah me pas dite se qijkjokja m´gja
e rrisha n´shpi s´kisha lujt ni kam

ah me pas dite se qijkjokja m´gja
e rrisha n´shpi s´kisha lujt ni kam

(Refreni) (2)

Gjermania oh mor vllazen
nuk a si perpara (2)
E kti gurbetit aman
tybe i hupt fara (2)

Kush po e lypka venin e vet
ate po e majka buka e vet (2)


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018