A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Adem Ramadani - Ti Je Feja E Vërtet


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  102

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/08/2011

2011-08-18T00:21:51

Dej sa t'thirret n'tokë ezan,
dej sa dielli të rrezon
LA ILAHE IL-LALL-LLAH
ka me u thanë

Kan deshirë armiqt e fesë
me naj nxjerr faqen e zezë,
na nënçmojnë e ofendojnë,
e na pren n'besë

Të sulmojnë e robërojnë
të njollosin si të dojnë,
por ti qëndron.

Se ti je feja e vërtetë,
e ndriçove gjithë dunjan,
për njerzimin selamet,
në çdo kohë gjith'her je kanë.

Hapi rrezet ti moj dritë,
errësiren ti godit,
dritën tande Zoti e shton,
anë e mbanë zemra çliron.

Të shikojn çdo herë me frikë,
gjoja ti je fe e ligë
dhe se ti për botën mbar
je rrezik!

E vërteta u pengon
andaj duan ta mbulojnë
e të mveshin qdo ndyt'si
të shtremb'rojnë...

Të sulmojnë e robërojnë
të njollosin si të dojnë,
por ti qëndron.

Se ti je feja e vërtetë,
e ndriçove gjithë dunjan,
për njerzimin selamet,
në çdo kohë gjith'her je kanë.

Hapi rrezet ti moj dritë,
errësiren ti godit,
dritën tande Zoti e shton,
anë e mbanë zemra çliron.

Do t'gëzoj ky din merita ku hyn nata edhe dita
se kjo fe nuk mposhtet kurrë, drita e diellit nuk zihet me dur (x4)


Ky tekst u dërgua nga Xhevdet Maloku   bzzzz
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018