A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adem Ramadani - Ugurolla Pajazit Be Djal


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2008

2008-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Jetim Me Babe E Nane"


Ugurolla¹ Pajazit bre djal'e
n'Prizeren kam ra për pazar'e
N'Prizeren kam ra o për pazar'e
At' allti djalo pse pe mban'e
Pse pe mban djalo qat allti'e
Jan qellu besa jabanxhi'e
Jan qellu'e besa jabanxhi'e
Kurr n'kët' shehër² o nuk jam hi'e
O qysh su gjet o naj mushteri'e
Me ja lan ket tshkreten allti'e
Ai çaushi³, nji faqezi'e
Po ma vet au at djal te ri 'e


Ky tekst u dërgua nga Bogovina Tetove
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018