A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Adem Ramadani - Kudo Feste


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  29

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/07/2012

2012-07-24T11:36:01

Këngë e albumit:

"Së Bashku Për Ju"


Ne keto qaste te bajramit
buzeqesh fytyra e muslimanit
sote ka gezim bota islame
kendon kuran e therret ezan

REF
gezohu gezou o muslimane
sote festojme te bukurin bajrame 2X

Ramazanin me plot begatie
e percollem me krenarie
me ibatete dhiker te Zotit
kalojne ditet e motmotit

REF
gezohu gezou o muslimane
sote festojme te bukurin bajrame 2X

Gjith natyra ne forem te vete
madheron Zotin e vertete
ndricon hena shkelqen dielli
feston toka e feston qielli

REF
gezohu gezohu o muslimane
sote festojme te bukurin bajrame 2X

ne cdo shtepi te muslimanit
shtrohet sofra e bajramit
pereshendet vellai vellan e vet
urojne bajramin per shume vete

REF
gezohu gezou o muslimane
sote festojme te bukurin bajrame 2X


Ky tekst u dërgua nga Lirije
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018