A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Adem Ramadani - Dil Nje Her Moj Faqe Kuqe


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/12/2017

2017-12-09T20:49:54

Këngë e albumit:

"Kenge Folklorike"


Çka nxe djelli O n'atro lurgje,
dil nje her o moj faqe kuqe

Faqe kuqe moj qaf bardhane
ku ke djal o qe serdhe pram ee

ku ke djal o qe serdhe pram ee
mue prita mu pat nxan

mue prita mu pat nxan
nja ne shteg e tjetra ne lam e

nja ne shteg e tjetra te lama
hajde djal o ti neser mrama

hajde djal o ti neser mrama
veq kadal o mos t'na nin nana

Na nin nana e na pisket eh
o i thot bacit o del na vret e

hajde djal o ti dert mos ki e
ta len dada deren pa dry e

ta len dada deren pa dry e
nisem bash o ne ode me hy e

nisim bash o ne ode me hy e
ni sy mloj paj ni sy mahi e

ni sy mloj paj ni sy mahi e
epja dades o qat allti e

epja dades o qat allti e
o mas dere ta vjerr n'baski e

o mas dere ta vjerr n'baski e
kur te duhet o ta jap ty e

e kur te duhet o ta jap ty eEeeeE
ohoo kurr nuk porishet ej dada me ty o heeejj


Ky tekst u dërgua nga VCScalii
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018