A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Adem Ramadani - Za Ku Krisi Pushka


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/08/2017

2017-08-18T08:18:18

Këngë e albumit:

"Kenge Folklorike"


Haaa
Za ku krisi pushka pram,
Qatje posht ner katun,
Thanë se e vran Isufin pram,
E kaj nane kaj,
Thanë se e vran Isufin pram,
E kaj moj e zeza nanë.

Haaa
Amanet o shokt e mi,
Amanat o po jav la,
Mos me qel qeter dugaj,
Mos me mat me terezin,
Se nuk kishte gja ma zi,
A kaj nane kaj,
Se nuk kishte gja ma zi,
E kaj moj e zeza nanë.

Haaa
Amanet more vlla,
Zi o per mu sa do tmajsh,
Sa do tmajsh zi per mu,

Sa tmarr kalin n'mal me shku


Ky tekst u dërgua nga Visar Sylejmani
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018