A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adrian Gaxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  224
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Adrian Gaxha është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adriani vjen nga nje familje prej 4 anetaresh, babai i tij Z.Emin, mamaja Zonja Suzana dhe vellai Dritoni-Adriani eshte femija i vogel. Adriani nis per here te pare te kendoje ne moshen 5 vjecare ku rregjistrohet ne shkolle te muzikes. Gjithashtu po 5 vjecar merr pjese ne nje festival per femije te quajtur Bilbilat e Pranveres. Adriani vazhdon te frekuentoje festivalet per femije deri ne moshen 16 vjecare. Adriani fitoi zemrat e publikut shqiptar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

Eurovision

Ish-I dashuri i

Luana Vjollcës

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Hitet (2011)

Brenduar (2010)

300 Godini (2008)

Thuaj Mamit (2004)

Luj, Luj, Luj (2003)


» Dërgo Një Këngë »

Lujmi Krejt
Kalle
Ka Je 2x
My Girl
Ngjyra E Kuqe
Tripuvam
Magija
Asnihere
Money
Kjo Zemër

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (24)


Artistë Të Ngjashëm:

Shpat Kasapi

Korab Shaqiri

Kastro Zizo

Elgit Doda

Ermal Meta

Ermal Mamaqi

Seldi Qalliu

Vedat Ademi

Alban Skënderaj

Bes Kallaku


Tags: Adrian Gaxha, Ardian Gaxha, Adrian Gagja, Adrijan Gadza

Adrian Gaxha në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018