A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

E Gjithë Toka Është Një Mëhallë

U ngjita lart deri në qiell
Atdheun tim të shoh anembanë
Çfarë mrekullie më panë syt
Të tjerë Atdhe mbi Oqean.....
Athere kuptova udhës në zbritje
Se e gjithë Toka është mëhallë...
Ca yjeve që iknin vonë në mëngjesë
Nga pas ju shkonte një pulëbardhë.

- poezi nga Adrian Llanaj


- Poezia u dërgua nga Futuro3000 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018