A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aferdita Demaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  369
  • Vendlindja:
  • Drenicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aferdita Demaku është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Afërdita Demaku kendon kengen e mirefillte shqipe me shume zemer. Nga tere krijimtaria e saj, ajo lirisht mund te konsiderohet kengetare e muzikes folklorike, e muzikes patriotike, muzikes popullore, dhe muzikes popullore moderne. Lindi ne Abri te Eperme te Drenices. Ne skene eshte paraqitur qe prej viteve te '90,si femije i talentuar dhe eshte shperblyer me vendin e pare, kudo mori pjese neper Festivale kenge te filloristeve, por edhe si antare ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Nëna e

Dona Janovës

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Larg Vendlindjes (2018)

Po Vjen Nusja (2018)

Kanagjegji Im (2017)

Per Dasmen Tuaj (2017)

Lotë Dashurie (2016)

Kenge Shpirti (2015)

Erdhi Rasti (2014)

Sfida Ime (2013)

Dashnor Pa Dashuri (2012)

Kenge Te Vjetra Folklorike (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Pervjetori I Marteses
Bac Perhajr Dasma
Shumë Po Gezohna, Erdh Bajrami
Qitja Piken
Kanagjegji Im
Babe E Nane
Hajde Te Hjekim Pak Merzi
Lotë Dashurie
A Me Don Sa Te Dua
Gurbeti Nuk Na Ndan


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Yllka Kuqi

Arta Bajrami

Ryva Kajtazi

Alberie Hadergjonaj

Ganimete Abazi (Ganja)

Adelina Ismaili

Orinda Huta

Ava Max


Tags: Aferdita Demaku, Aferdita Dermaku

Krijo Një Kartolinë