A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Aferdita Demaku - Jam Drenica


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/07/2012

2012-07-31T12:33:24

BESE E LIDHUR NE KULLE PREJ GURI

Pak e ashper si Kosmaçi jam
Shoh me shpirt e me zemer flas
Fjale e bese ne gjak e zemer
trimerise dij ti jap emer.

Jam Drenica e Ademit
Jam Drenica e Azemit
Jam Drenica e Fehmiut edhe Xheves
Bese e lidhur ne kulle prej guri.

Territ hovin thone kush ja ndali
Hamza e Ademi shqipe mali
mbi sakice te Ahmet Delise
vune themelet e lirise

Jam Drtenica e bace Shabanit
Jam Drenica e Mujes e Beqes
Jam Drenica e AB-jes, Bedri Shales
Bese e lidhur ne shtize flamuri.

Jehoi Bjeshka e Qyçavices
amaneti i Shote e Azem Galices
si feniksi per keto treva
rane deshmore Fehmiu e Xheva

Jam Drenica e Besim Males
Jam Drenica e Rasim Kiçines
Jam Drenica Antigones, Ilaz Kodres
Bese e lidhur ne kulle prej guri.

Jam Drenica e Ademit
Jam Drenica e Azemit
Jam Drenica e Fehmiut dhe Xheves
Bese e lidhur ne kulle prej guri.
(autori)


Më Shumë...