A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Aferdita Demaku - Afer Teje


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Maturantet"

Këngë e albumit:

"Veç Me Zemer"


Shkon dita, shkon java
a i mbyll syte
mjafton qe jam ngat teje,
tjeter qka s'du me lyp
per ty dhe per mua tjeter ska
nese me largohesh pika me kish ra.

Oooo veq afer teje zemra me rrah
mos me ti fal krejt
ndoshta kisha hy ne gjynah.
Oooo veq afer teje jam e qete
pa syte e tu jo sme duhet kjo jet.

Ref 2x:
Njeri-Tjetrit s'ja prishim qejfin
s'bahku e qajm qdo dit me hallin e defin.
Te keqen e te miren e ndajm bashk,
kenaqesin e jetes e shijojm tash.

Shkon dita, shkon java
sa nje sahat,
edhe pse ta dhash zemren
prape me duket pak.
Per ty e per mua tjeter ska
nese me largohesh, pika me kish ra.

Oooo veq afer teje zemra me rrah
mos me ti fal krejt
ndoshta kisha hy ne gjynah.
Oooo veq afer teje jam e qete
pa syte e tu jo sme duhet kjo jet.

Ref 2x:
Njeri-Tjetrit s'ja prishim qejfin
s'bahku e qajm qdo dit me hallin e defin.
Te keqen e te miren e ndajm bashk,
kenaqesin e jetes e shijojm tash.

Ref 2x:
Njeri-Tjetrit s'ja prishim qejfin
s'bahku e qajm qdo dit me hallin e defin.
Te keqen e te miren e ndajm bashk,
kenaqesin e jetes e shijojm tash.


Më Shumë...