A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Aferdita Demaku - N'maje T'shpis Valon Flamuri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/02/2013

2013-02-08T01:11:48

Këngë e albumit:

"Kenge Dasmash"


N'maje te shpise u ngrit flamuri
Dasem te madhe ne po bojme
Edhe nanes po i qesh nuri
Djalin sot po e martojme x2

Ref...x2
Hajde te gjithe hyni ne valle
Hyni ne valle me vallezu
Lum po ban baba dhe nana
Sa shume zemrat ju kane gezu

Çou moj nane e priti krushqit
Po e bijne nusen me duvak
Hajde nuse ardhsh e bardhe
Si shqiponja ne bajrak x2

Ref...x2
Hajde te gjithe hyni ne valle
Hyni ne valle me vallezu
Lum po ban baba dhe nana
Sa shume zemrat ju kane gezu

Po knojne motrat me dahire
Martojne vllaun per hasret
Çifti i ri u trashegofshi
Qofshi te lumtur o ne kete jete x2

Ref...x2
Hajde te gjithe hyni ne valle
Hyni ne valle me vallezu
Lum po ban baba dhe nana
Sa shume zemrat ju kane gezu

...


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë...