A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Aferdita Demaku & Hysen Smajli - Ta Qojme Drinin Ne Sahare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/02/2013

2013-02-09T14:35:53

Dhe ujet e Drinit u shterruan
Ate dite flladi ate dite vere
Kur me dole e si nje krua
Etjen time nuk e shterre

Kur me dole e si nje krua
Etjen time nuk e shterre

Prej se qielli u kthjellua
Dielli nisi te percellon
Qe nga lart nje yll u leshua
Qysh ate dite po e kerkon

Ref...x2
Eja vajzo eja
Mbuluar me ar
Eja ta çojme Drinin
Drini ne Sahare

Eja moj se edhe rera
Do t'behet flori
Oh kur te bashkohemi
Une edhe ti

Nuk te dua mos me thuaj
Kur frymemarrjen ma ndalon
Me zjarr vere ti mos luaj
Se te djeg te pervelon

Me zjarr vere jo mos luaj
Se te djeg te pervelon

Fusha e male mora nxitim
Ujin ndala te çdo burim
Edhe shiun e vera ne gjume
T'digjesh ne etje te vish te une

Ref...x2
Eja vajzo eja
Mbuluar me ar
Eja ta çojme Drinin
Drini ne Sahare

Eja moj se edhe rera
Do t'behet flori
Oh kur te bashkohemi
Une edhe ti

...

Ref...x2
Eja vajzo eja
Mbuluar me ar
Eja ta çojme Drinin
Drini ne Sahare

Eja moj se edhe rera
Do t'behet flori
Oh kur te bashkohemi
Une edhe ti


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë...