A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Aferdita Demaku - Lotë Dashurie  (Feat. Dona Janova)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  16

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/07/2016

2016-07-14T15:42:27

Featuring

Dona Janova

Teksti:

Milaim Islami

Muzika & Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Produksioni:

MAX Production

Këngë e albumit:

"Larg Vendlindjes"

Këngë e albumit:

"Po Vjen Nusja"

Këngë e albumit:

"Kanagjegji Im"

Këngë e albumit:

"Lotë Dashurie"


Aferdita:
Te kujtoj Bija ime Diten epar t'jetes
Tshikoj sot si e ke Boten para vetes
Ah sa shpejt u rrite nga prehri mu hoqe
sot ne kengen time ti mu bere shoqe

Dona:
Deshirat femirore sa her me kan rrembyer
Shpesh mi ke ndalur e sme ka pelqyer
por fjalet e tua qe mi ke then n'prer
ne rruget e jetes ma kan hap gjdo der (2x)

Ref:Aferdita:
Mallengjehem - Lot dashurie mrrjedhin ne sy
fale nderohem te perendija qe me fali nje vajz si ty

Dona:
Mallengjehem - Lot dashurie mrrjedhin ne sy
A mundem oj nan ti dal ndonjeher
borxhit qe kam per ty

Aferdita:
Gjithmon kshilla ime ishte ligj per ty
Gjitha tmirat shumfish tash mi ke shperbly
Nga do shkon e kthesh jam pa prenga e halle
zemra e nje nane sdo urat ma tmadhe

Dona:
Rruget e kesaj bote ti mi ke mesuar
Cilla esht e drejt e cilla e gabuar
Dhe fjala mos nga ti esht e art
Fal gjdo fjale tende sot mbaj koken lart

Ref:Aferdita
Mallengjehem - Lot dashurie mrrjedhin ne sy
fale nderohem te perendija qe me fali nje vajz si ty

Dona:
Mallengjehem - Lot dashurie mrrjedhin ne sy
A mundem oj nan ti dal ndonjeher
borxhit qe kam per ty (2x)


Ky tekst u dërgua nga Getoarba
Më Shumë...