A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aferdita Demaku - Kreshtat E Kosovës


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/12/2017

2017-12-06T20:03:51


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kreshtat E Kosovës" kënduar nga Aferdita Demaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aferdita Demaku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Halit Gashi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kreshtat e Kosovës kanë marrë ngjyrë të kuqe,
krushqit e dardanit janë nis me marrë nuse,
po i'u prin përpara shqipja e Kastriotit,
lule bozhuret çelin nëpër flakë t'barotit.

Oj Kosovë e kuqe oo do ta sjellim dritën,
gryka jonë e skuqur n'gjallë Azem Galicën,
toka jonë e djegur po lahet me gjak,
ty ta falim jetën po na duket pak.

N'faqe t'historisë shkroi me gjak shqiptari
në krah të shqiponjes shkruar me ngjyrë ari
Emri UÇK qëndisur n'beteja
na prin n'ballë të luftës për fitore t'reja

Na u bënë kala kullat me bedena,
prap n'ketë tokë po rriten Hamza e Adema,
amaneti i tyre ta fitojmë lirinë,
Me pushkë mbrojmë Kosovën,
ta nderojmë Shqipninë eee.

Teksti: Rexhep Selimi (tash Deputet në Parlamentin e Kosovës)Më Shumë...