A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • 27-11-2014
    Legjenda e muzikës popullore e patriotike, Afërdita Demaku vjen në këtë intervistë të shkurtër për të na folur mbi aktivitetet e saja me rastin e festës së flamurit. Lexim të këndshëm… TeksteShqip: Afërdita, na thoni si e keni kremtuar festën e flamurit në vitet e paraluftës? Afërdita Demaku: Fillimisht dua t'ju falenderoj nga zemra për këtë intervistë që ma mundësuat të shprehem edhe unë në këto ditë festive. Sot ka festë për mua dhe për të gjithë shqiptarët kudo që jetojnë. Besoj shumë që kjo festë ne na bashkon të gjithë në n...

  • 27-01-2012
    Bota sot":Jeni një këngëtare e adhuruar jo vetëm në Kosovë, por në të gjitha trevat shqiptare e diaspor. Çfarë do të thotë kjo për ju? Aferdita Demaku:Po është e vërtet se jam aktive në të gjitha vendet ku jetojnë e punojnë shqiptarët. Vet fakti se jam aktive, jam e adhuruar dhe e kërkuar nga shumë adhurues të mi. Kjo do të thotë shumë për mua se na jep me kuptuar se deri këtu kam punuar e kultivuar shumë këngën e mirëfilltë shqipe. Kjo më jep shumë vullnet për me vazhduar me punu dhe afruar publikut këngët e mia. "Bota sot":Si e ke...


Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »