A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aida Doçi - Gurbeti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2015

2015-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Live 2015"


Heeej,sikur sod e mbaj mend mire 
Oo at nat vere shum te nxehte 
Paten ardh shum mysafir 
O mem percjell 

O mem percjell,o per gurbet(x2) 

Oda e musht plot mysafir
O mem percjell
O mem percjell,o per gurbet

Eeeej baba u rujke mos me kajt 
O edhe pse kish shum merzi 

Nana lot smujti me i majt 
O i plasi vaj 
O i plasi vaji sikur shi(x2) 
 
Eeej e lash nusen me sabi
O bashk me lulen e rinis 

A gurbet bre t'shitoft zana 
O mke shumtu
O me shumtove pragun e shpis(×2)

Eeej moj Evrope moj toke e huj
Oo te ty erdha per pak ditë

Shkun shum vjet e shkun shum muj
Oo fmijt e mi
O fmijt e mi si pash tuj rrit(×2)

Eeej mu ka mledhun shum merzia
O sa pranvera ktu mkan zan

Buk e kryp ma mir te shpia
Oo se ngurbet
Oo se ngurbet ymrin me lan(×2)


Ky tekst u dërgua nga Hadis Xhezairi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018