A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • St. Louis, Missouri 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Akon është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Emri i Akon jashtë skene është Aliaune Damala Bouga Time Bongo Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam. Ai është një këngëtar, producent dhe kompozitor afroamerikan. Akon kaloi tre vite në burg para se të bëhej i njohur dhe atje zbuloi aftësite e tij muzikore. Më pas, u zbulua nga një producent dhe nënshkroi kontratë me shtëpinë diskografike ”SRC Records”. Akon u bë i njohur në vitin 2004 me publikimin e albumin e tij të parë, “Trouble”, në të cili...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Josh Turner

Tom Boxer

Nelly

Will.I.Am

50 Cent

Eminem

Kanye West

Enrique Iglesias

Daddy Yankee

Justin Timberlake


Tags: Akon

Krijo Një Kartolinë