A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alar Band
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  51
Këndon kryesisht: pop

Alar Band është grup artistësh i njohur. Ata janë pesë djem të talentuar, që rastësisht janë bashkuar në Universitetin e Arteve ne vitin 2013. Jetojnë në Elbasan, por muzikën live e ndajnë mes Elbasanit dhe Tiranës.

Në Nëntor 2014, Alar Band marrin pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Do Jete Vone".

Më datë 2 Prill 2015, Alar Band publikojnë videoklipin "Ocean". Me këtë këngë, Alar Band marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Në Shtator 2015, Alar Band marrin pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Per Ty E Jap Free".

Më datë 1 Maj 2016, Alar Band publikojnë videoklipin "Prit Edhe Pak". Me këtë këngë, Alar Band marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016. Muzika është realizuar nga Elgit Doda, i cili ka realizuar edhe më herët këngë për djemtë.

Në Shtator 2016, Alar Band marrin pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Amla", në bashkëpunim me Klea Huta.

Më datë 7 Mars 2017, Elgit Doda publikojnë videoklipin "Ajo Iku", në bashkëpunim me Alar Band.

Në Tetor 2017, Alar Band marrin pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Leni Ojnat".

Më datë 9 Shkurt 2018, Alar Band publikojnë videoklipin "Fal". Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda.

Më datë 16 Gusht 2018, Alar Band publikojnë videoklipin "Bonbone", në bashkëpunim me Çiljeta. Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Klea Huta. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018