A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Keshillat Pas Demit

Keshillat pas demit,
Si shiu pas te korrave,
Pasi qe e bere demin,
Pse te japesh me keshilla.


Keshillen me te mire,
E jep nevoja,
Por sa keq,
E dhe me vonese.


Keshilla te jepet per te mire,
Por nese nuk ke karakter,
Perse te japesh me keshilla,
Duhet te kesh gjithmone karakter.

- poezi nga Alba Shabani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1