A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Alban Mehmeti - Te Kam Dasht


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/12/2016

2016-12-02T18:00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Kam Dasht" kënduar nga Alban Mehmeti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alban Mehmeti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nazim Beqiri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Prej at dit qete pash me sy,
zemra ime nvend u ngri,
mu nxi jeta ferr mu ba,
me nje tjeter kur t'kom pa,
e kthej koken me t'shiku,
a je ti a mbajn syt mu,
ah sa shum te kam besu,
skam mendu kurr mem tradhtu.

REF 2x:
Te kam dasht un pa kufi
te kam rujt si syt e mi
te kam lut sikur fmij
e ti zemren prap ma ke thy.

Shpesh her ngjum kur bij me flejt
po mvejn ne onderr e po m'flet
po m'thu zemer mos me le vet
po ta la ket amanet,
nuk kam zemer me tu kthy
me tradhtove sy me sy
te kam pas te vetmen shpres
ma ke nda zemren n'dy pjes.

REF 2x:
Te kam dasht pa kufi
te kam rujt si syt e mi
te kam lut sikur fmij
e ti zemren prap ma ke thy.Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018