A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Nimani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Alban Nimani është një këngëtar i njohur. Artisti nga Kosova që eksperimenton në mediat e reja dhe muzikën elektronike duke krijuar një lidhje mes shumë zhanreve të muzikës dhe artit do të vij sot në Galerinë Kombëtare të Arteve me një perfomancë të artit modern. Nimani rrëfen rrugëtimin e tij të gjatë në artin modern, arsyen se pse zgjodhi tempullin e artit në Tiranë për të sjellë këtë lloj eksperimentimi, si dhe projektet e tij në vazhdim. Pas prezantimeve në festivale të famshme të ar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Asgje Sikur Dielli

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Besim Zairi

Armend Miftari

Gjergj Hila

Marlen Qelia

Evzi Kaja (Xiu)

Tefik Islami

Admir Prekaj

Faruk Visoka

Julian Lekocaj

Astrit Bejta


Tags: Alban Nimani, Asgje Sikur Dielli

Krijo Një Kartolinë