A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Alban Plovishti - Ne Moshen E Dashurise


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

//Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ne Moshen E Dashurise" kënduar nga Alban Plovishti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nonda Kajno & Alma Bezhani - Ne Moshen E Dashurise

Ne moshen e dashurise,
Kur isha 20 vjet.
Mes dhimbjesh morra rrugen,
Vasho per ne kurbrt.
Mes dhimbjesh morra rrugen,
Vasho per ne kurbrt.
Te lashe ty moj Tana,
Telashe ne vetmi.
Tanen dhe Korcen time,
Valle do ta shoh nje dit.
Tanen dhe Korcen time,
Valle do ta shoh nje dit.

Refreni 2x:
Mendoja, mendoja,
Mes dhimbjesh kujtoja.
Shkelqimin e syckave te saj.
Ku shkoj dashuria,ku shkoj lumturia,
Pse vyshket venitet ajo valle.

Nena me shkruan leter,
Se Tana esht martuar.
Tani s’me mbetet tjeter,
Zemres ti ve nje gur.
Tani s’me mbetet tjeter,
Zemres ti ve nje gur.
Tanen e zemres time,
Tani s’do ta kem me,
Vec nje kujtim I bukur,
Do ten a ndjek gjithon.
Vec nje kujtim I bukur,
Do ten a ndjek gjithon.

Adriatik Asllani - Ne Moshen E Dashurise

Ne moshen e dashurisë
kur isha 20 vjeç,
me dhimbje mora rrugën
vasho për në gurbet
me dhimbje mora rrugën
vasho për në gurbet

Të lashe unë ty moj Tane
te lashe moj ne vetmi
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

I vetëm ne këtë botë
larg o ne Selanik
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?

Nëna nga larg më shkruan
se Tana është martuar
tani s'mbetet gjë tjetër
zemrës t'i ve një gur
tani s'mbetet gjë tjetër
zemrës t'i ve një gur

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

Arber Gjota - Ne Moshen E Dashurise

Ne moshen e dashurisë
kur isha 20 vjeç,
me dhimbje mora rrugën
vasho për në gurbet
me dhimbje mora rrugën
vasho për në gurbet

Të lashe unë ty moj Tane
te lashe moj ne vetmi
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe

I vetëm ne këtë botë
larg o ne Selanik
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?
Tanen dhe Korçen time
valle do t'i shoh një ditë?

Nëna nga larg më shkruan
se Tana është martuar
tani s'mbetet gjë tjetër
zemrës t'i ve një gur
tani s'mbetet gjë tjetër
zemrës t'i ve një gur

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syçkave te saj
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vashe
Më Shumë...