A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skenderaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1126
  • Vendlindja:
  • Lushnjë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Alban Skenderaj është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Albani me origjinë është nga Vlora. Babai i tij në atë kohë punonte si oficer dhe i duhej të shpërngulej në Lushnje ku dhe lindi Albani. Pas disa vjetësh ai u kthye prapë në Vlorë ku kreu shkollën e mesme "Halim Xhelo". Ai bëri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familjet e tyre nuk udinin asgjë. Atje ai vazhdoi një shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë seps...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

7 🔥🔥

I fejuari i

Miriam Canit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Ende Ka Shprese (2011)

Melodi (2008)

Fllad Ne Shkretirë (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Lea
Dhurata
Drejt Suksesit
Mirmengjes
Deja Vu
Nuk Je Vetem
Mrekulli E Tete
Mirsevjen Ne Shpirtin Tim
Je Ti
Një Ëndërr

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (50)


Artistë Të Ngjashëm:

Flori Mumajesi

Bes Kallaku

Kastro Zizo

Ermal Mamaqi

Ermal Meta

Vedat Ademi

Hekuran Krasniqi

Adrian Gaxha

Blero

Shpat Kasapi


Tags: Alban Skenderaj, Albani, Miriam Cani

Alban Skenderaj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018