A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dj Olti, Alban Skenderaj & Lyrical Son

'93 ➡ '93

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Erina


'93

[Alban Skenderaj:]
Ishte viti '93
Më kujtohet si të ishte dje
Ne të dy të pandarë.
Rrinim zgjuar deri ne mëngjes
Dhe këndonim ACE OF BASE
Nga një FIAT RITMO e bardhë.

Ti kërkoje DISCO
Une doja LIVE and ROCK'N'ROLL
Dhe në fund një film në video-kasetë.
Nga tarraca e pallatit tënd
Numëronim nga i njëjti vend
Një yll si një lek.

[REF.:]
Vetëm dhe një natë, vetëm dhe një natë,
çfarë s'do jepja të më ktheje atje.
Vetëm dhe një natë, vetëm dhe një natë,
Në vitin '93, vitin '93.

E mban mend kur në mësim
Flije gjumë mbi supin tim
Dhe të mbuloja me çantë.
Sa mbasdite në shtëpi
ITALIA UNO, MTV
Derisa bëhej natë.

Ti prapë kërkoje DISCO,
Unë doja LIVE and ROCK'N'ROLL,
Pak alkool dhe një paketë PRESIDENT.
Thonim: "Always Side By Side",
Ndiheshim Bonnie dhe Clyde,
Version adoleshent.

[REF.:]
Vetëm dhe një natë, vetëm dhe një natë,
çfarë s'do jepja të më ktheje atje.
Vetëm dhe një natë, vetëm dhe një natë,
Në vitin '93, vitin '93.

[Lyrical Son:]
I got the power!
E kthej kohën mrapa.
Orën policore
E kur kena kcy me hapa.
Ishim n'shkollë fillore
S'bojke vonë me na nxon nata.
N'vend t'librave edhe fletoreve
Kaseta kishim n'çanta.
1993,
M'kujtohet e m'doket si me kon dje.
Full satelita ballkonat n'qytet,
TVSH SAT,
LAJME SHQIP FLASH!

INFORMER!
U know say daddy snow me gonna blame,
E knjoshim n'mahall tem.
Policia na bërtitshin megafon,
Dojshin me na trem.
ALICKY BOOM BOOM DOWN!
All starkat e bardha,
Levi's, 500 e nishkat,
Flokt me gell, bros
Pa vi man.
Edhe perpara i kom majt shishkat,
Gucci!

[Alban Skenderaj:]
(Vetëm dhe 1 natë, vetëm dhe 1 natë)
Një natë, një natë,
Një natë, një natë.
(Vetëm dhe 1 natë, vetëm dhe 1 natë)
Një natë, një natë,
Një natë, një natë.

[REF.:]
Vetëm dhe një natë, vetëm dhe një natë,
çfarë s'do jepja të më ktheje atje.
Vetëm dhe një natë, vetëm dhe një natë,
Në vitin '93, vitin '93.


'93

[Alban Skenderaj:]

It was the year '93,
I remember it like it was yesterday,
Us two were inseparable.
We stayed awake until morning,
And we sang Ace of Base,
From a white Fiat Ritmo.

You wanted disco,
I wanted Live music and Rock&Roll,
And in the end a movie from a VHS tape.
From the terrace of your apartment building,
We counted from the same spot,
A star just like money.


[Chorus:]
Just one more night, just one more night,
What I wouldn't give to be back there again.
Just one more night, just one more night,
In the year '93, the year '93.


Do you remember when we were in class,
You would sleep on my shoulder,
And I'd cover you with a bag.
In the afternoon at home,
Italia Uno, MTV,
Until it was dark.

You still wanted disco,
I wanted Live music and Rock&Roll,
Some alcohol and a pack of President.
We'd say "Always side by side",
We felt like Bonnie and Clyde,
Teenage version.


[Chorus:]
Just one more night, just one more night,
What I wouldn't give to be back there again.
Just one more night, just one more night,
In the year '93, the year '93.


[Lyrical Son:]
I got the power, I turn back time,
Police watch and when we would skip,
We were in primary school,
We didn't care if it got dark.
Instead of books and notepads,
We had cassettes in our bags.
1993, I remember and it feels like it was yesterday,
Full of dishes the balconies in the city,
TVSH SAT, Albanian News Flash.

Informer, u know say daddy me snow me gonna blame,
We would sing this in my neighbourhood,
The police would shout at us with megaphones,
They wanted to scare us,
Alicky boom boom down.
White all starts, Levi's 501's,
Gelled hair, Bros with no stripe, man
Even before I used to wear slippers,
Gucci!


[Alban Skenderaj:]
(Just one more night, just one more night)
One night, one night,
One night, one night.
(Just one more night, just one more night)
One night, one night,
One night, one night.

[Chorus:]
Just one more night, just one more night,
What I wouldn't give to be back there again.
Just one more night, just one more night,
In the year '93, the year '93.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018