A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Alban Skenderaj - Refuzoj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1072

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/11/2012

2012-11-09T18:50:57

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Alban Skenderaj

Orkestrimi:

Elgit Doda

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2012
Si më le në ëndërr të jetoj?
Si më le të verbër të kërkoj?
Më fal veç një kujtim
Një blitz nga sytë e tu si ngushëllim
Me imazhin tënd ditët kaloj
Ty në çdo fytyrë të pikturoj
Më fal, më fal vërtetë
Jetoj si një i marrë një gjysëm jetë

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Zemrën e kam nisur skaj më skaj
Yjet veç për ty ndezur i mbaj
Për ty... është pak për ty
Kjo bote nuk ka kuptim pa ne të dy

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej


Ky tekst u dërgua nga  jonitekst   lilindaKartolina (4)

U krijua nga Jona 2018-08-29 10:11:44
Lotët djegin zjarr në sy
po s'mund të qaj
2018-05-31 09:17:34
Jetoj si i marrë një
gjysëm jetë
2018-03-12 04:14:07
Zemren e kam nisur skaj me skaj
Yjet vec per ty ndezur i mbaj
per ty ... eshte pak per ty
Kjo bote nuk ka kuptim pa ne te dy
2018-02-12 03:21:14
Si më le në ëndërr të jetoj?
Si më le të verbër të kërkoj?
Më fal veç një kujtim

Krijo Një Kartolinë

FullscreenMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018