A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Alban Skenderaj - Duart Lart


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  181

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/06/2016

2016-06-08T18:21:48

Muzika & Teksti:

Alban Skenderaj

Orkestrimi:

Elgit Doda

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2016
Ata ndalen, une perparoj.
Ata maten, une rrezikoj.
Ata qeshin, ata perçmojne.
Ata ulin, une fluturoj.

Ata heshtin, une i degjoj.
Ata flasin, une injoroj.
Ata shtypin, ku me shume dhemb.
Por kur bie une bie ne kemb.

Dhe nese nuk kaloj ne loje.
Ata me thone te rri me duart lart,
Me thone te rri me duart lart,
Ne roberi me duart lart

Por, une them jo jo jo
Parimi im si njeh duart lart.
Une them jo jo jo,
Ne lindem dhe do vdesim te barabarte.

Jo jo jo,
S'eshte jeta jote, eshte jeta ime
Une them jo jo jo

Vetem nje beat si ky mi mban duart lart!
Vetem nje beat si ky mi mban duart lart!
Vetem nje beat si ky mi mban duart lart!

Kur me fikin une rrezatoj,
Kur me ftohin une perveloj,
Kur me ulin, kur me lartesojne,
Kur me shajne e kur me levdojne.

Ata heshtin une ju kendoj,
Ata me mbyllin une fantazoj,
Ata shtypin ku me shume dhemb
Por kur bie une bie ne kemb.

Dhe nese nuk kaloj ne loje
Ata me thone te rri me duart lart
Me thone te rri me duart lart
Ne roberi me duart lart

Por une them Jo jo jo
Parimi im s'i njeh duart lart
Une them jo jo jo
Ne lindem dhe do vdesim te barabarte
Jo jo jo
S'eshte jeta jote, eshte jeta ime
Une them jo jo jo
Vetem nje beat si ky mi mban duart lart
Vetem nje beat si ky mi mban duart lart
Vetem nje beat si ky mi mban duart lart

Ata me thone me duart,me thone me duart
me thone me duart lart.
Ata me thone me duart,me thone me duart,
te rri me duart lart.
Ata me thone me duart,me thone me duart
me thone me duart lart
Ata me thone te rri me duart lart...

Por une them Jo jo jo
Parimi im s'i njeh duart lart
Une them jo jo jo
Ne lindem dhe dovdesim te barabarte
Jo jo jo
S'eshte jeta jote, eshte jeta ime
Une them jo jo jo
Vetem nje beat si ky mi mban duart lart
Vetem nje beat si ky mi mban duart lart.


Ky tekst u dërgua nga  DSAlbanSKartolina (2)

2018-06-30 17:24:58
Ata ndalen,une perparoj
Ata maten,une rrezikoj
Ata flasin,une injoroj
U krijua nga Inna 2018-05-02 03:40:12
Ata heshtin une ju kendoj,
Ata me mbyllin une fantazoj,
Ata shtypin ku me shume dhemb
Por kur bie une bie ne kemb.

Krijo Një Kartolinë

FullscreenMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018