A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Alban Skenderaj - Nuk Je Vetem


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  104

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/07/2017

2017-07-13T17:12:15

Muzika & Teksti:

Alban Skenderaj

Video Produksioni:

MAX Production

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2017
Mbylli sytë një moment dhe dëgjoje zemrën
Mos u ndal të mendosh për asnjë sekondë
Dhe asaj që po ndjen mos i jep një emër
Si të jetë ditë e fundit që po jeton

Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi

Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Më beso cdo pengesë është në mendjen tënde
Shiko përtej asaj që shohin sytë e tu
Eja sot vec asaj ti kushtojmë vëmendje
Eja shkojmë dhe veç trupin e lëmë ketu

Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi

Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një gotë nëse thyet, nuk ngjitet më dot
Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një etje e tepërt, dhe mbushet me lotë

Ndaj një puthje ndaj një përqafim
Një mëngjes apo një perëndim
Jetoje me zemër, jetoje me zemër

Sepse gjithcka e vogël në jetë
Është një gur që ka vendin e vet
Jetoje me zemër, jetoje me zemër


Ky tekst u dërgua nga Z.ZKartolina (5)

2018-07-25 15:05:42
Jetoje me zemër, jetoje me zemër
2018-07-10 12:02:19
Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
2017-12-16 18:47:38
Më beso cdo pengesë
është në mendjen tënde.
Shiko përtej asaj që shohin sytë e tu.
Fali shpirtit pak qetesi.
2017-12-16 18:47:50
Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi
2017-11-17 13:24:56
Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Krijo Një Kartolinë

FullscreenMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018