A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Albana Mesuli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  36
  • Vendlindja:
  • Nenshat (Shkoder) 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
BIOGRAFIA: Albana Mesuli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Albana Mesuli mbaroi Shkollen 8 vjecare ne vendlindje, ndersa te mesmen e kreu tek shkolla artistike 'Prenk Jakova' ne Shkoder. Pas shume aktivitetesh muzikore neper dasma ajo realizon kenget e saj bashke me disa vieoklipe. Aktivitetet e saj shtrihen se shumti ne Maqedoni dhe Shqiperi. Deri tani ka realizuar disa albume, videoklipe dhe ka marrë pjesë në disa festivale dhe shumë programe televizive apo evente të tjera muzikore. Në Prill 2005, A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Luajne Vajzat Shqiptare (2009)

Simpati (2007)

Te Dua, Te Dua

Mire Se Erdhe Dashuri


» Dërgo Një Këngë »

Lamtumire
Je Pikë Në Zemër
Pse
Sot E 100 Vjet
Me Mua Mos Luaj
Valle Hedh Ne Zemer
Tash Je I Harruar
Une E Ti
N'testament
Ke Faj...


Artistë Të Ngjashëm:

Rifadije Graiqevci

Orgesa Zaimi

Entela Zhula

Shamsah

Greta Berati

Ertila Koka

Amarda Arkaxhiu

Blerina Braka

Emmy

Habibe Ostreni (Bibe)


Tags: Albana Mesuli

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018