A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Albanian Outlawz
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: hip-hop

Albanian Outlawz është grup artistësh i njohur. Anëtarët: Alidema & RapRabit
Zek Alidema, Kreshnik Alidema, Jeton Hysenaj, Rabit Hysenaj, Besnik Hysenaj.
Vendlindja: Big Albania
Shtëpia diskografike: SwissArt Entertainment
AoS - AlbanianOutlawz Studio
Vendi aktual: Switzerland

Më datë 2 Janar 2014, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Keep It' Real".

Më datë 29 Maj 2015, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Kry Pa Tru".

Më datë 28 Gusht 2015, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Faktet".

Në vitin 2015, Albanian Outlawz publikojnë albumin "Prej Errsires N'drit & Prej Drites N'errsir 1".

Në vitin 2015, Albanian Outlawz publikojnë albumin "Prej Errsires N'drit & Prej Drites N'errsir 2".

Më datë 16 Janar 2016, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Degradim Per Dekada".

Më datë 23 Shtator 2016, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Dashni Që Dhem".

Më datë 16 Qershor 2017, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "O4l", në bashkëpunim me Outlawz.

Më datë 22 Korrik 2017, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Marijana", në bashkëpunim me Deem.

Më datë 19 Nëntor 2017, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Interesi".

Më datë 2 Janar 2018, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Still Hated".

Më datë 24 Shkurt 2018, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "No Drama".

Më datë 15 Prill 2018, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Fole", në bashkëpunim me KeepMan.

Më datë 19 Maj 2018, KeepMan & Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Animal".

Më datë 20 Korrik 2018, Albanian Outlawz publikojnë videoklipin "Kill 4 You".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera

Më shumë artikuj nga Albanian Outlawz »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018