A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Këmbë Të Zbathura

Këmbët të zbathura gjakosen dhe ngrijnë
Në udhë që s'flasin,në të brishtat udhë
Parkojnë në shtrat dhe ashtu heshtur rrijnë
Dhe sërisht ecin e s'ndalin kurrë.

Këto këmbë lakuriqe tek puthen e fërkohen
Shfryjnë dhe renkojnë si shpirti në ekstazë
Gjersa vjen një ditë kur dergjen e ligshtohen
Me sytë nostalgjikë si gratë në menopauzë.

20 Qershor 2016

- poezi nga Albi Lushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018