A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kur Malli Më Merr

Malli më merr sa herë s'të kam pranë
Më pushton mendimet.
Dhe koha ndal në çast,një jetë...
Fajtor bëj mallin... Sa herë me ty mërzitem!

Kur për ty mendoj nuk jam kurrë vetëm.
Gota imazhi që dehin pafundësi,
Më saktë jemi tre...
Malli,unë dhe ti!

- poezi nga Albi Lushi


- Poezia u dërgua nga Albi Lushi -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018