A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Albi Nako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.1 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Albi Nako është një këngëtar i njohur. Albi Nako koreografi dhe balerini më i njohur shqiptar. Që në moshe të re është aktivizuar në spektakle të ndryshme si "taxi e rezervuar", "porta e fatit", "maratona e këngës popullore", "kombinat show", "star akademi", "Kënga Magjike" e "diela shqiptare" dhe plot aktivitete në mbare vendin, në televizione të ndryshme dhe në TV Klan ku vazhdon edhe sot. I suksesshëm dhe i arritur në të gjitha koreografitë e tij të cilat janë duartrokitur shumë ng...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Julian Mustafa

Ergys Estrefi

Altin Basho

Edmond Nikolla

Gjergj Hila

Alberti

Edi Krasniqi

Avni Hadergjonaj

Astrit Bejta

Tefik Islami


Tags: Albi Nako

Krijo Një Kartolinë