A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

Dridhet toka Ushton qielli,
Ne kosov pavarsia erdhi,
17 shkurti dit kombëtare
I gëzoi zemrat shqipëtare,

Gjith te lumtur festojn,
Deshmoret i nderojn.
Mbar bota sot e di
Ne kosov ku ka robëri.

Te lumtur këndojm
Pavarsin e urojm,
Dhe te gjith festojm
Per pavarsin kendojm.

- poezi nga Albion Murtezi


- Poezia u dërgua nga Albion Murtezi -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  292Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018