A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Albulena Ukaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  143
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Albulena Ukaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Albulena filloi të merrej me muzikë prej kur ishte e vogël. Ajo është nga Prizreni dhe prej kohësh jeton në Zvicër. Ëndrra më e madhe e saj ishte gjithmonë ti kapte dhe ti mbërrinte majat e top- listave shqiptare, dhe këtë ajo e arriti me shumë punë dhe shumë sakrificë. Disa nga këngët e saj janë bërë hite dhe dëgjohen kudo, e kjo falë punës dhe angazhimit të këngëtares në fjalë. Albulena përveq këngëve solo ka dhe disa bashkpunime të suksesshme ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Majesty (Alban Ukaj)

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Egzona Dedaj

Xheraldina Berisha

Gresa Behluli

Mimoza Shkodra

Ela Muja

Xhoi Kallaverja

Olgera Lleshaj

Elona Leka

Nora Muqaj

Arlinda Gaxherri


Tags: Albulena Ukaj, Albulena Uka, Lena

Albulena Ukaj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë